Komory


Komory chłodnicze i mroźnicze

AWM Chłodnia zajmuje się sprzedażą, projektowaniem i budową komór chłodniczych i mroźniczych, budową obiektów przemysłowych z płyty przemysłowej, tuneli szokowych mroźniczych, przepychowych, oraz posadzek przemysłowych.

Komory chłodnicze i mroźnicze wykonujemy z płyty warstwowej z rdzeniem poliuretanowym lub styropianowym. Podłoga w komorze minusowej jest izolowana a ościeżnica drzwi jest podgrzewana w celu zapobieżenia ich przymarzaniu. W komorach plusowych podłogę stanowi istniejąca posadzka. Drzwi chłodnicze lub mroźnicze mogą być uchylne lub przesuwne, posiadają zamki z możliwością otwarcia ich od wewnętrznej strony komory. Komory chłodnicze odpowiadają normom jakościowym UE, oraz wyróżniają się dbałością o funkcjonalne rozwiązania, łatwością i prostotą montażu.

Z komorami współpracują monobloki firmy ZANOTTI, lub układy chłodnicze zamontowane fabrycznie przez producenta. Posiadamy również w swojej ofercie komory dla farmacji spełniające wszystkie normy UE , oraz komory głębokiego mrożenia - kriogeniczne, które między innymi mają zastosowanie w przechowywaniu krwi i osocza.

Informacje techniczne

Komory chłodnicze i mroźnicze składane charakteryzują się łatwością montażu i mobilnością. W skład zestawu wchodzą nie tylko ściany, podłoga i sufit ale także drzwi, które w zależności od potrzeb, mogą być zamontowane jako drzwi lewe bądź prawe. Z pomocą instrukcji obsługi, montaż urządzenia nie stanowi problemu dla klienta, jednakże istnieje również możliwość zakupu komory wraz z profesjonalną usługą montażową wykonaną przez AWM Chłodnia. Do każdej komory składanej można z łatwością dobrać i zamontować urządzenie chłodzące lub mrożące marki Zanotti.

Wykonujemy komory o wymiarach bądź kształtach niestandardowych. Komory wykonywane są z płyt warstwowych o rdzeniu poliuretanowym lub styropianowym, w zależności od potrzeb i wymagań klienta. Wykonując tego typu usługę, doradzamy i dobieramy wszelkie niezbędne komponenty, jakimi są między innymi drzwi i urządzenia chłodzące.