Seria RDV


PRZECHOWYWANIE WINA W BUTELKACH

Seria RDV

Jednostki dzielone do przechowywania wina butelkowanego

  • Dokładna kontrola wilgotności i temperatury w celu zagwarantowania jakości produktów
  • Termostatyczny zawór rozprężny zapewniający optymalne natężenie przepływu czynnika chłodniczego i wyższą efektywność energetyczną
  • Szybki i łatwy w montażu, RDV, dzięki swojej dzielonej strukturze, umożliwia wiele możliwości instalacji

Przechowywanie win butelkowanych w małych i średnich pomieszczeniach

Jednostki RDV to dzielone urządzenia chłodnicze przeznaczone do przechowywania win butelkowych w małych i średnich pomieszczeniach za pomocą elektronicznej kontroli temperatury i wilgotności. Nagłe zmiany temperatury skracają cykl życia wina.
Z tego powodu przestrzeganie warunków higrometrycznych, ciągła wentylacja i brak wibracji to podstawowe parametry zapewniające najlepsze uszlachetnienie produktu.
Zaczynając od lekkiego i funkcjonalnego korpusu z blachy stalowej o kompaktowych wymiarach, modele RDV zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać i odtwarzać optymalne warunki wymagane w procesach przechowywania wina.
Zakres pracy wynosi od +20°C do +10°C, a osiągalny zakres wilgotności waha się od 60% do 80%.

Wydajny układ chłodniczy dzieli się na dwa elementy: agregat skraplający i zespół parownika. Agregat skraplający, całkowicie chroniony blachą, mieści dźwiękoszczelną, hermetyczną sprężarkę i skraplacz wyposażony w 4-biegunowy wentylator.
Agregat skraplający jest dostarczany napełniony czynnikiem chłodniczym. Jednostka parownika zasilana jest azotem pod ciśnieniem i jest wyposażona w termostatyczny zawór rozprężny.
Cechą wyróżniającą tę serię jest system kontroli warunków higrometrycznych środowiska. Sterowanie wilgotnością i temperaturą jest scentralizowane i zarządzane przez pojedynczy sterownik elektroniczny, który zabezpiecza sekwencje faz nawilżania i osuszania, zapewniając wysoką wydajność. System kontroli wilgotności za pomocą oporników elektrycznych opiera się na wodzie dostarczanej automatycznie z sieci wodociągowej, do której podłączone jest urządzenie.
Faza osuszania poprzedza proces dogrzewania, podczas którego temperatura wewnątrz komory jest regulowana za pomocą ogrzewania elektrycznego.
Modele RDV wyposażone są w kabel z panelem uchwytu sondy, umożliwiający stałą i dokładną kontrolę temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

Szybki i łatwy w montażu, RDV, dzięki swojej dzielonej konstrukcji, umożliwia oddzielny montaż sekcji parownika i skraplacza, co zapewnia użytkownikowi wybór elastycznej instalacji, przezwyciężając wszystkie problemy wynikające z braku miejsca, które mogłyby uniemożliwić montaż monobloku na ścianie pomieszczenia.
Agregat skraplający umieszcza się na zewnątrz pomieszczenia na ziemi lub na zewnętrznym wsporniku, natomiast parownik można umieścić na suficie lub na ścianie wewnątrz pomieszczenia, unikając zmniejszania objętości dostępnej dla półek na butelki.

Agregaty skraplające i parujące dostarczane są z kranami przyłączeniowymi. Standardowe wyposażenie uzupełnia separator-akumulator, filtr osuszający czynnika chłodniczego, zbiornik cieczy, system automatycznego odszraniania oraz kabel zasilający.

Funkcje RDV można łatwo programować i dostosowywać za pomocą intuicyjnego sterownika elektronicznego z interfejsem użytkownika umieszczonego z przodu obudowy. Zdalny panel sterowania na ścianie gwarantuje dokładne i dynamiczne ustawienie maszyny zgodnie z wymaganiami specyficznych warunków produktu.

Jednostki RDV, wyciszone w działaniu, kompaktowe wymiary i rygorystyczne w ustawianiu istotnych parametrów, takich jak temperatura i wilgotność, stanowią wysoce skuteczne i innowacyjne rozwiązanie dla właścicieli naturalnych piwnic lub adaptowanych pomieszczeń, tworząc idealne środowisko dla wzmocnienia ekspresji i niepowtarzalnego charakteru charakteru swoich win.

Dane techniczne

Seria RDV

TEMPERATURA PRACY (°C):
+20÷+10
MOC CHŁODZĄCA (W):
593÷1.935 (Tc= +10°C , Tamb= +30°C)
BGM 679÷3.160 (Tc= -20°C, Tamb= +30°C)
TYP INSTALACJI:
Agregat skraplający montowany na podłodze, na ścianie lub na dachu
Parownik montowany na dachu lub na ścianie
CZYNNIK CHŁODNICZY: R134a

Card image

BROSZURA

Pobierz