Seria DB-D


SPLITY

Splity serii DB-D

Jednostki dzielone odpowiednie do zastosowań przemysłowych i tuneli zamrażalniczych

  • Ekstremalna wszechstronność zastosowań, niskie i średnie temperatury, temperatury wielowartościowe i tunele zamrażalnicze
  • Nadaje się do różnych typów zastosowań przemysłowych
  • Kompaktowy i wysoce odporny na wszelkie warunki środowiskowe (idealny do montażu na zewnątrz)
  • Możliwość jednoczesnego zarządzania jedną lub większą liczbą jednostek

Mocne, niezawodne i wszechstronne jednostki, głównie do zastosowań przemysłowych

Jednostki DB-D nadają się do montażu na zewnątrz i zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania przechowywania towarów w dużych pomieszczeniach.

Seria składa się z czterech asortymentów: MDB do pomieszczeń o temperaturze dodatniej (max 1,776m3 przy Tc= +0°C, Tamb= +30°C), BDB do pomieszczeń o temperaturze ujemnej (max 2,140m3 przy Tc= -20°C, Tamb= +30°C), PDB do pomieszczeń wielofunkcyjnych użytkowanych w średniej lub niskiej temperaturze (maks. 2,140m3 przy Tc= -20°C, Tamb= +30°C) i CDB dla tunelu zamrażalniczego.

Jest to asortyment, który odpowiada różnym typom zastosowań przemysłowych.

Dzielona konstrukcja umożliwia oddzielny montaż parownika i skraplacza, co zapewnia użytkownikowi możliwość elastycznego montażu, eliminując wszelkie problemy wynikające z braku miejsca, które mogłyby uniemożliwić montaż monobloku na ścianie pomieszczenia.

Agregat skraplający nadaje się do montażu na zewnątrz, jest chroniony przez odporną, pomalowaną blachę stalową, która chroni maszynę przed czynnikami atmosferycznymi i wymaga montażu na podłożu. Agregaty wyposażone są w półhermetyczne sprężarki tłokowe.

W szczególności seria CDB jest wyposażona w półhermetyczne, dwustopniowe sprężarki tłokowe do zastosowań w tunelach zamrażalniczych, w których temperatura osiąga zakres [-30°C | -50°C].

Jednostki DB-D są dostarczane w stanie gotowym do użycia, już przetestowane, wstępnie napełnione czynnikiem chłodniczym (tylko część skraplająca, część parująca znajduje się pod ciśnieniem azotu) i wyposażone w automatyczny elektryczny system odszraniania.

Zespół parownika, umieszczony na suficie lub na podłodze wewnątrz pomieszczenia i wyposażony w termostatyczny zawór rozprężny, dostępny jest w wersji sześciennej z odprowadzeniem ścieków.

Panel elektryczny z oprzyrządowaniem elektromechanicznym zarządza wszystkimi funkcjami maszyny, umożliwiając użytkownikowi prostą i pełną regulację parametrów.

Konserwację ułatwia obecność przednich paneli, które można otworzyć, aby uzyskać bezpośredni i bezpieczny dostęp do układu chłodniczego.

Jednostki DB-D są dostępne również do zastosowań wielowartościowych: specjalna konstrukcja pozwala na użytkowanie pomieszczenia w średnich lub niskich temperaturach.

Zdalny panel sterowania umożliwia jednoczesne zarządzanie jedną lub większą liczbą jednostek zainstalowanych w tym samym pomieszczeniu.

Wszystkie te cechy czynią jednostkę DB-D mocną, niezawodną i wszechstronną maszyną, głównie do zastosowań przemysłowych.

Dane techniczne

Seria DB-D

TEMPERATURA PRACY (°C):
SB.MDB -5÷10 | SB.BDB -15÷-25
SB.PDB 5÷-25 | SB.CDB -30÷-50
MOC CHŁODZĄCA (W):
SB.MDB 9.164÷58.189 (Tc=+0°C, Tamb= +30°C)
SB.BDB 8.191÷50.751 (Tc= -20°C, Tamb= +30°C)
SB.PDB 8.669÷50.751 (Tc= -20°C, Tamb=+30°C)
SB.CDB 3.826÷49.239 (Tev= -40°C, Tcond= +40°C)
TYP INSTALACJI:
System typu split z agregatem skraplającym montowanym na ziemi
CZYNNIK CHŁODNICZY: R134a | R449A

Card image

BROSZURA

Pobierz