Seria DB-0


SPLITY

Splity serii DB-O

Jednostki dzielone odpowiednie do środowisk zewnętrznych oraz małych i średnich pomieszczeń

  • Agregat skraplający do montażu na podłodze lub suficie parownik dachowy i sufitowy
  • Termostatyczny zawór rozprężny, który gwarantuje optymalne natężenie przepływu w zależności od obciążenia wymaganego w celu uzyskania lepszej efektywności energetycznej
  • Niezwykle szybki montaż dzięki szybkozłączom
  • Krótszy czas i koszty instalacji
  • Lepszy stosunek powierzchni do wydajności

Wysoka elastyczność w wyborze instalacji

Modele serii DB-O to agregaty chłodnicze typu split, odpowiednie do użytku na zewnątrz i przeznaczone do chłodzenia małych i średnich ogniw.

Seria DB-O podzielona jest na 2 serie produktów: MDB dla ogniw o temperaturze dodatniej (ogniwo o maksymalnej pojemności 222m3 z Tc= +0°C, Tamb= +30°C) i BDB dla ogniw o temperaturze ujemnej (ogniwo o maksymalnej pojemności 295m3 z Tc= - 20°C, Tamb= +30°C).

DB-O jest niezwykle wszechstronną maszyną, odpowiednią do zaspokojenia szerokiego zakresu potrzeb użytkowników.

Konstrukcja typu dzielonego umożliwia oddzielny montaż dwóch komponentów, agregatu skraplającego i parownika, co zapewnia użytkownikowi dużą elastyczność w wyborze instalacji.

Część skraplająca, wyposażona w hermetyczną lub półhermetyczną sprężarkę, jest chroniona solidną, wstępnie pomalowaną obudową z blachy stalowej, dzięki czemu nadaje się do montażu na zewnątrz.

Część odparowująca, wyposażona w termostatyczny zawór rozprężny, znajduje się na suficie komory.

W mniejszych wersjach DB-O zastosowano wąskie parowniki sufitowe, natomiast w większych zastosowano parowniki sześcienne.

Jednostki DB-O dostarczane są w stanie gotowym do użycia, przetestowanym, wstępnie napełnionym czynnikiem chłodniczym i wyposażonym w automatyczny elektryczny system odszraniania.

Duże modele są wyposażone w regulator prędkości wentylatora skraplacza i rezystor podgrzewania wstępnego sprężarki, elementy optymalizujące pracę, gdy agregat skraplający jest zainstalowany na zewnątrz.

Funkcje DB-O można łatwo programować za pomocą praktycznej jednostki sterującej zainstalowanej na panelu elektrycznym, z interfejsem użytkownika przydatnym do modulowania różnicy termostatu, ustawień parametrów roboczych i ustawiania czasów uruchamiania wentylatorów parownika.

Montowany na ścianie zdalny panel sterowania uzupełnia standardowe wyposażenie, dzięki czemu seria DB-O jest produktem o wysokiej wydajności, wysoce konfigurowalnym działaniu oraz szybkim i elastycznym montażu.

Dane techniczne

Seria DB-O

TEMPERATURA PRACY (°C):
SB.MDB -5÷10 | SB.BDB -15÷-25
MOC CHŁODZĄCA (W):
SB.MDB 1.140÷14.069 (Tc= +0°C , Tamb= +30°C)
SB.BDB 662÷12.753 (Tc= -20°C, Tamb= +30°C)
TYP INSTALACJI:
System dzielony z częścią skraplającą do montażu na podłodze lub na dachu
CZYNNIK CHŁODNICZY: R134a | R452A

Card image

BROSZURA

Pobierz